27
maj

STATYSTYKA – WPISY NAJBARDZIEJ- I MNIEJ POPULARNE

Statystyka królową nauk. Zdarza mi się, że Klienci pytają, czy mam więcej na koncie spraw wygranych i przegranych? Najczęściej moja odpowiedź rozczarowuje – nie wiem. Jestem adwokatem już 14 lat. Kto by to zliczył? Zresztą trzeba by zacząć od definicji sprawy wygranej i przegranej. Dla mnie wygrana to zadowolony Klient. Jeżeli tak to definiujemy, to wydaje mi się, że mam na koncie większość wygranych :-). Mówiąc poważnie, nigdy nie rozumiałam, jakie znaczenie ma statystyka dla jednostki? Można się znaleźć w grupie większej, ale też w mniejszości, a nawet w zbiorze jednoelementowym. Dopiero to ma znaczenie – efekt końcowy dla tej właśnie jednostki.

Dziś trochę o innej statystyce – tej blogowej. Może Cię zainteresuje, że najczęściej czytanym artykułem na blogu jest ten o czasie trwania rozprawy rozwodowej: https://blogrozwod.pl/ile-trwa-sprawa-rozwodowa/ Przeczytało go już ponad 72.000 osób.

Popularne jest też wspólne mieszkanie po rozwodzie: https://blogrozwod.pl/wspolne-mieszkanie-po-rozwodzie/ i jak obliczyć koszt utrzymania dziecka: https://blogrozwod.pl/jak-obliczyc-koszty-utrzymania-dziecka/

Mniej popularne, choć – moim zdaniem – też przydatne to:

MIESZKASZ ZA GRANICĄ I CHCESZ SIĘ ROZWIEŚĆ

UZNAWANIE ZAGRANICZNYCH WYROKÓW ROZWODOWYCH

czy

CO PO OGŁOSZENIU WYROKU

Zachęcam zresztą do szperania po blogu za pomocą wyszukiwarki Z lewej strony pod logo). Całkiem prawdopodobne, że odpowiedź na Twoje pytanie czeka już na Ciebie gdzieś na blogu. Można też  zgłaszać do mnie pomysły na wpisy. Jeżeli tylko wydadzą mi się ciekawe dla szerszego grona odbiorców, to z chęcią zrealizuję zamówienie.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Marek 28 maja, 2017 o 21:06

  Z dużym zainteresowaniem czytam Pani wpisy. Połączenie profesji adwokata i mediatora tworzy mieszankę, której efektem jest inne postrzeganie niźli większości „tylko” prawników, tworzy to zupełnie inną jakość – serdecznie gratuluję!

  Odpowiadając na wpis, to proszę o rozważenie publikacji na temat ALIENACJI RODZICIELSKIEJ.

  Odpowiedz

  Stanisław 31 maja, 2017 o 16:14

  Pani Agnieszko pozwolę sobie zadać pytanie: czy po rozwodzie możliwe jest orzeczenie eskmisji męża z mieszkania stanowiącego wyłączną własność żony, po prostu z powodu zaistnienia przesłanki zajmowania lokalu bez tytułu prawnego czy warunkiem koniecznym jest też rażąco naganne postępowanie?

  pozdrawiam

  Odpowiedz

  Agnieszka Swaczyna 2 czerwca, 2017 o 19:07

  Dziękuję za pytanie. Sądzę, że powstanie kiedyś wpis na ten temat, ale prędzej na moim drugim blogu – bezprawaanirusz.pl

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: