15
paź

ZMIANA POSTANOWIENIA O ZABEZPIECZENIU

Dzisiejszy wpis jest spóźniony (staram się raczej pisać w weekendy) i krótki (co tu dużo mówić, jestem zmęczona). Po pierwsze, w tym tygodniu prowadzę ćwiczenia dla aplikantów (to dla mnie nowe doświadczenie), co zabiera trochę czasu, po drugie mam dużo pracy w kancelarii. Ale, na szczęście dla mojego poczucia obowiązku J, pan Piotr mnie zmobilizował (tj. słusznie upomniał się o zrealizowanie mojej obietnicy o wpis), więc piszę. Przypomnę pytanie p. Piotra:

W jaki sposób można obniżyć wysokość zabezpieczenia na czas powództwa w przypadku zmiany sytuacji materialnej strony – trzeba czekać z pokorą do sprawy rozwodowej i dopiero wtedy można obniżyć?

Tak, jak można napisać wniosek o udzielenie zabezpieczenia, tak można napisać wniosek o zmianę zabezpieczenia. Na pewno nie trzeba czekać z wnioskiem o zmianę zabezpieczenia do rozprawy. Jeżeli sytuacja, czy to rodzica, czy to dziecka, uległa zmianie, można domagać się, aby sąd zmienił swoje wcześniejsze postanowienie o zabezpieczeniu. Zmiana postanowienia może się jednak odbyć wyłącznie po przeprowadzeniu rozprawy. Niekoniecznie musi to oznaczać długie oczekiwanie na wyznaczoną za kilka miesięcy rozprawę, choć w praktyce niestety często tak bywa. Sąd może wyznaczyć dodatkowy, wcześniejszy termin na rozprawę w celu rozpatrzenia wniosku, jeszcze przed terminem głównej rozprawy.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Piotr 16 października, 2014 o 14:14

  Bardzo dziękuję za odpowiedź :-), pozdrawiam Piotr

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: