28
paź

OPIEKA NAPRZEMIENNA

Dzisiejszy wpis będzie krótki, bo mam dużo pracy. Choć nie tyle, ile w zeszłym tygodniu. Gdyby mi ktoś kiedyś powiedział, że przeżyję tak pracowicie tydzień, nie uwierzyłabym :-). Poza zwykłą pracą, prowadziłam ćwiczenia dla aplikantów i sądziłam w Sądzie Dyscyplinarnym. Od zeszłego tygodnia jestem miłośniczką slow life :-).

Do rzeczy. O opiece naprzemiennej pisałam już tu. W zeszłym tygodniu odbyłam rozmowę z dziennikarką p. Katarzyną Nowicką o opiece naprzemiennej właśnie. Oczywiście nie byłam jedyną rozmówczynią, bo p. Nowicka spytała o poglądy na tą formę opieki także psychologów. Efektem tego jest artykuł w tygodniku wprost„Tydzień z tatą, tydzień z mamą” Polecam lekturę nie tylko dlatego, że artykuł zawiera moje wypowiedzi (dlatego oczywiście też :-)), ale dlatego, że pokazuje problem z różnych stron –  jest bardzo wyważony. Opieka naprzemienna ma swoje plusy i minusy. Decydując się na takie rozwiązanie, przede wszystkim trzeba się skupić na dziecku. Bo – co wynika z artykułu – można zrobić dziecku straszną krzywdę, a tego – jestem przekonana – żaden z rodziców nie chce. Czasem po prostu tak wychodzi, jeżeli dobro dziecka niknie z pierwszego planu.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Ania Autentyczny Copywriting 28 października, 2014 o 22:02

  Tydzień w którym robisz WSZYSTKO – a na koniec dnia udzielasz wywiadu 🙂 Choć temat zupełnie mnie nie dotyczy, tak to opisałaś, że będę „Wprost” polować 🙂

  Odpowiedz

  Agnieszka Swaczyna 28 października, 2014 o 22:19

  Oj, nie jestem w stanie oddać intensywności mojego poprzedniego tygodnia. Dość powiedzieć, że zaczynałam pracę wczesnym rankiem, w ciągu dnia miałam przerwę obiadową i potem pracowałam do późna. Uch! Oby nigdy więcej! A „wywiad” był na wczesny początek dnia, bo już nie było kiedy wcisnąć rozmowy :-).

  Odpowiedz

  Radosław 11 listopada, 2014 o 13:17

  Jak dla mnie opieka naprzemienna ma chyba więcej minusów niż plusów. dziecko rozrywane przez dwa domy chyba nie do końca potrafi sobie ztym poradzić, zwłaszcza to młodsze

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: