16
kwi

SŁOWA ZZA OCEANU

Mea culpa

Wiem, że trochę porzuciłam bloga. Przepraszam, ale przy konflikcie: albo sprawy Klientów albo  regularność pisania na blogu wygrają zawsze Klienci.

Inspirację do wpisu znalazłam na Facebooku (cóż za niespodzianka w obecnych czasach 😉 ). Te kilkanaście zdań trafiło z USA za pośrednictwem mojej koleżanki adwokatki z Singapuru z tej strony. Przekazuję dalej nie wnikając, czy autorstwo jest potwierdzone, bo po prostu treść jest mi bliska i warta przeczytania i refleksji.

200 dosadnych słów sędziego z Minnesoty dla rozwodzących się rodziców – sędzie Michel Haas 2001

Dla osób władających innymi językami niż angielskim moje wolne tłumaczenie:

„Wasze dzieci przyszły na świat z powodu was obojga. Być może dokonaliście parszywego wyboru z kim będziecie mieli dziecko. Jeżeli tak to wasz problem i wasza wina.

Nie ma znaczenia co myślisz o drugiej stronie – i co myśli twoja rodzina o drugiej stronie – te dzieci są połówką każdego z was. Pamiętaj o tym, gdyż za każdym razem kiedy mówisz dzieciom jakim idiotą jest ich ojciec albo jak głupia jest ich matka, albo jak niedobry jest nieobecny rodzic, albo jak okropnych rzeczy dopuściła się ta osoba mówisz dzieciom, że są złe w tej połowie pochodzącej od drugiego rodzica.

Takie postępowanie wobec dzieci jest niewybaczalne. To nie miłość. To posiadanie. Jeżeli tak postępujesz wobec swoich dzieci to niszczysz je tak, jakbyś je ciął na kawałki – to właśnie robisz z ich emocjami.

Mam szczerą nadzieję, że nie robisz tego swoim dzieciom. Myśl więcej o swoich dzieciach a mniej o sobie i spraw aby twoja miłość była bezinteresowna, a nie głupia i samolubna. W innym przypadku wasze dzieci będą cierpiały.”

Pozwoliłam sobie na to tłumaczenie ośmielona opinią przeciwnika procesowego, że tłumaczę lepiej niż tłumacz przysięgły 😉 (było to miłe, ale znam swoje miejsce i umiejętności). Mówiąc poważnie, jeżeli ktoś ma lepszy pomysł na przekład będę wdzięczna za uwagi.

Szukającym pomocy w sprawach rodzinnych w Singapurze mogę polecić dobrą kancelarię :-).

 

 

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

  Grażyna 7 stycznia, 2020 o 18:56

  Tak, to jest bardzo ważne, a niestety często o tym zapominamy i robimy krzywdę naszym dzieciom.
  Dziękuje za ten wpis.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Agnieszka Swaczyna Kancelaria Adwokacka w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: